VNH2SP30 adalah pemacu motor jambatan penuh yang bertujuan untuk pelbagai aplikasi automotif. Peranti ini menggabungkan pemacu sisi tinggi monolitik dua dan dua suis sisi rendah. Suis pemacu sisi tinggi direka menggunakan teknologi VIPower M0 proprietari STMicroelectronic yang terkenal dan terbukti yang membolehkan penyatuan yang efisien pada mati yang sama dari Power MOSFET sejati dengan litar isyarat / perlindungan pintar. VIN dan motor keluar dipasang untuk terminal skru 5mm, menjadikannya mudah untuk menyambungkan wayar tolok yang lebih besar. INA dan INB mengawal arah setiap motor, dan pin PWM menghidupkan atau mematikan motor. Untuk VNH2SP30, pin pengertian semasa (CS) akan mengeluarkan kira-kira 0.13 volt per amp arus keluaran.
Spesifikasi:
- Julat voltan: 5.5V - 16V
- Peringkat Maksimum Semasa: 30A
- Arus Berterusan Praktikal: 14 A
- Output pancaindera berkadar dengan arus motor
- MOSFET pada rintangan: 19 mΩ (setiap kaki)
- Frekuensi PWM maksimum: 20 kHz
- Penutupan Termal
- Penutupan undervoltage dan Overvoltage
Langkah 1: Penyediaan Bahan
Untuk tutorial ini, kami memerlukan item berikut:
1. Modul Motor Monster VNH2SP30 (Saluran Tunggal)
2. Arduino Uno Board dan USB
3. Motor Gear Plastik
4. Li-Ion Rechargable Battery 7.4V 1200mAh
5. 2x Kawat dengan Klip Akhir Buaya
Langkah 2: Sambungan Perkakasan
Sambungkan pin Modul Motor Monster VNH2SP30 (Saluran Tunggal) ke pin Arduino Uno.
5V> 5V
GND> GND
CS> A2
INA> D7
INB> D8
PMW> D5
Langkah 3: Contoh Kod Sumber
Langkah 4: Monitor Bersiri
Langkah 5: Hasil
Ini adalah hasil tutorial ini:
Langkah 6: Video
Demonstrasi video ini menunjukkan bagaimana motor gear berfungsi mengikut contoh kod sumber.
Disyorkan:
Saluran TV peribadi untuk Warga Emas: 4 Langkah (dengan Gambar)
Pendawaian Papan Penguat Audio Saluran Tunggal IC 6283: 8 Langkah
Pendawaian Papan Penguat Audio Saluran Tunggal IC 6283: Hii kawan, Hari ini saya akan memberitahu anda bagaimana kita boleh menyambungkan wayar pembesar suara, kabel aux, bekalan kuasa dan potensiometer kelantangan di papan Penguat audio 6283 IC Saluran tunggal. Papan penguat audio ini akan memberikan 30W kuasa output. Mari kita